Ndërlidhjet

Brahimi takoi Asadin


I dërguari ndërkombëtar për krizën në Siri, Lakdar Brahimi.
Televizioni shtetëror i Sirisë ka bërë të ditur se i dërguari ndërkombëtar për krizën, Lakdar Brahimi, ka takuar presidentin sirian, Bashar al-Asad.

Ky është takimi i parë i Lakdarit me Asadin prejse ka marrë detyrën e të dërguarit të Kombeve të Bashkuara dhe të Ligës Arabe për Sirinë.

Detaje nga takimi nuk janë bërë të ditura ende.

Revolta kundër Asadit ka hyrë në muajin e 18-të, ndërsa aktivistët kanë bërë të ditur për 160 persona të vrarë të premten.
XS
SM
MD
LG