Ndërlidhjet

Polici afgan, i dyshuar për vrasjen e ushtarëve të NATO-s


Ilustrim
NATO-ja ka thënë se një person që besohet të jetë anëtar i Policisë Lokale Afgane ka qëlluar ushtarët e Aleancës në provincën Helmand të Afganistanit, duke vrarë dy prej tyre.

Detaje të tjera nuk kanë qenë në dispozicion.

Zyrtarët afganë dhe ata të NATO-s kanë shprehur shqetësime për rritjen alarmante të sulmeve të brendshme, të cilat kanë lënë të vrarë 47 pjesëtarë të forcës ndërkombëtare në këtë vit.
XS
SM
MD
LG