Ndërlidhjet

Papa mban meshë në Bejrut


Bejrut
Papa Benedikti XVI ka mbajtur një meshë të hapur para dhjetëra mijëra pelegrinëve në Bejrut, ku ka bërë thirrje për paqe dhe pajtim në mes të të krishterëve dhe myslimanëve.

Mesha është zhvilluar nën masa të rrepta të sigurisë në kryeqytetin e Libanit. Pelegrinët pjesëmarrës vinin nga gjithë Lindja e mesme.

Gjatë qëndrimit treditor në Bejrut, Papa ka apeluar për tolernacë dhe liri fetare.
XS
SM
MD
LG