Ndërlidhjet

Pakistani teston raketë për koka bërthamore


Pakistan
Pakistani ka testuar me sukses një raketë të re, të aftë për të bartur koka bërthamore.

Ushtria pakistaneze ka thënë se gama e saj e veprimit është 700 kilometra.

Sipas ushtrisë, raketa Hatf-VII Babur mund të qëllojë objektiva në tokë dhe në det me “saktësi të përpiktë”.

Ky është testimi i gjashtë i raketave që kryen Pakistani, prejse India këtë vit ka zbuluar raketën e saj Agni V, po ashtu në gjendje të bartë koka bërthamore.
XS
SM
MD
LG