Ndërlidhjet

Në Prishtinë zbulohet punëtoria për falsifikim të alkoolit


Ilustrim
Në një operacion të Doganës së Kosovës, të zhvilluar në Prishtinë dhe Podujevë gjatë ditës së premte, është zbuluar një punëtori dhe rrjeti i shpërndarjes së alkoolit të falsifikuar.

“Në rajonin e Prishtinës është zbuluar punëtoria për falsifikimin e alkoolit. Aty janë gjetur etiketa të shumë llojeve të alkoolit, shishe të zbrazta si dhe një sasi e konsiderueshme e dyshuar e etanolit (mbi 250 litra)”, njofton Dogana.

Njësitet e saj, me urdhër të prokurorit, thuhet se kanë bastisur tri lokacione të ndryshme - dy në Prishtinë dhe një në Podujevë.

Mësohet se në orët e pasdites ka nisur intervistimi i personave të dyshuar.
XS
SM
MD
LG