Ndërlidhjet

Sulme të telekomanduara - disa militantë të vrarë


Pakistan
Të paktën tre militantë kanë humbur jetën nga sulmet e telekomanduara në një rajon fisnor të Pakistanit.

Zyrtarët e sigurisë, nën kushte anonimiteti, kanë konfirmuar se dy raketa kanë rënë në fshatin Davar Musaki të Vaziristanit Verior.

Disa zyrtarë kanë thënë se bëhet fjalë për pesë të vrarë dhe se në mesin e tyre ka të huaj.

Detaje për nacionalitetin e militantëve të huaj nuk janë dhënë.
XS
SM
MD
LG