Ndërlidhjet

Hajni vret tri roje të sigurisë në Kijev


Ilsutrim
Një hajn ka qëlluar për vdekje tre roje dhe ka lënduar rëndë një tjetër në një qendër tregtare në kryeqytetin e Ukrainës, Kijev, citon DPA policinë e këtij vendi.

Rojet që punonin për një kompani private të sigurimit, e kanë zënë personin derisa po përpiqej të vidhte një pajisje elektronike.

Kur, ata e kanë dërguar të dyshuarin në një zyrë për ta marrë në pyetje, ai papritmas ka nxjerrë një armë dhe ka filluar të shtënat.

Personi i dyshuar ka ikur.
XS
SM
MD
LG