Ndërlidhjet

Përmbytjet në Pakistan: 371 të vrarë, 4.5 mln të prekur


Provinca Balochistan
Përmbytjet në Pakistan kanë vrarë 371 persona dhe kanë prekur 4.5 milionë të tjerë, ka bërë të ditur Agjencia Qeveritare për Emergjenca.

Sipas burimit të njëjtë, zonat më të prekura janë në provincën jugore të Sindh-it, si dhe provincat Balochistan dhe Punjab.

Përmbytjet janë shkaktuar nga shirat e dendur Monsoon, që kanë rënë për javë të tëra.
XS
SM
MD
LG