Ndërlidhjet

Daçiq: I gatshëm të takohem me Thaçin


Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq
Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se është i gatshëm, që për çështjen e Kosovës, të bisedoj me kryeministrin Hashim Thaçin.

“Nuk kam problem të ulem në tavolinë me çdokend dhe të bisedoj”, i tha Daçiq gazetës Veçernje Novosti, dhe shtoi se “me Thaçin tashmë jam ulur në tavolinën e njejtë në Këshillin e Sigurimit të OKB”.

Mëtutje, zoti Daçiq theksoi se vetëm “nuk duam që në këtë mënyrë të nënshkruhemi pas pavarësisë së Kosovës, por për të udhëhequr dialog, nuk paraqet kurrfarë problemi”.
XS
SM
MD
LG