Ndërlidhjet

Mjaltë e kaltër dhe e gjelbërt në Francë


Ilustrim
Në verilindje të Francës, në një grup të koshereve bletët janë duke prodhuar mjaltë me nuanca të pazakonshme të ngjyrave të kaltëra dhe të gjelbërta.

Që nga muaji gusht, bletarët e rrethinës së qytetit Ribeauville, të rajonit të Alsace, i kanë parë bletët të kthehen në kosheret e tyre duke bartur substanca të paidentifikuara, që e kanë kthyer mjaltin e tyre në nuanca të pazakonshme.

Bletarët tani besojnë se shkaktarë për këtë fenomen janë mbetjet nga kontejnerët e bomboneve M&M, të përpunuara në një lokacion në afërsi.
XS
SM
MD
LG