Ndërlidhjet

Aeroporti i Pragës emërtohet Vaclav Havel


Aeoporti i Pragës
Aeroporti i Pragës është riemërtuar zyrtarisht “Vaclav Havel”.

Që nga 5 tetori, që është edhe ditëlindja e 76-të e Havelit, aeroporti i kryeqytetit të Republikës Çeke zyrtarisht merr emrin e presidentit të parë të Çekosllovakisë post komuniste, dhe më pas edhe të presidentit të Çekisë, Vaclav Havel, i cili ndërroi jetë në dhjetorin e kaluar.
XS
SM
MD
LG