Ndërlidhjet

Terroristët e dyshuar arrijnë nga Britania në SHBA


Demonstrata kundër ekstradimit në SHBA...
Kleriku radikal mysliman, Abu Hamza, ka arritur në Shtetet e Bashkuara për t’u përballur me akuzat për terrorizëm, pasi ekstradimit nga Britania.

Hamza dhe katër terroristë të tjerë të dyshuar janë dërguar ngë SHBA me dy avionë nga një bazë e forcës ajrore në verilindje të Londrës.

Gjykata e Lartë e Britanisë ka marrë vendimin për ekstradimin e tyre të premten.

Abu Hamza akuzohet nga autoritetet amerikane për mbështetje të Al Kaidës dhe komplot për hapjen e një kampi militant në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG