Ndërlidhjet

Ndërron jetë gazetari i sportit Kemajl Çarkaxhiu


Prishtinë
Gazetari shumëvjeçar i sportit në Kosovë, Kemajl Çarkaxhiu, ka ndërruar jetë.

Ai njihej për komentimin karakteristik te ngjarjeve te sportit ne Radio Televizionin e Kosoves. Çarkaxhiu ka punuar në Televizionin e Prishtinës dhe ka qenë pjesëmarrës në kampionate të ndryshme botërore dhe evropiane të futbollit dhe hendbollit.

Ministri i Sportit, Memli Krasniqi, përmes një telegrami ka ngushëlluar familjen e të ndjerit.
XS
SM
MD
LG