Ndërlidhjet

Vriten dy zyrtarë afganë të inteligjencës


Ilustrim (Foto nga arkivi)
Policia njofton se një veturë bombë ka lënë të vrarë të paktën dy zyrtarë afganë të inteligjencës, në jug të vendit.

Zëdhënësi i policisë i provincës Helmand, Fareed Ahmed tha se bomba ishte fshehur në një veturë të parkuar jashtë Zyrës Nacionale të Sigurisë, në Lashkar Gah.

Ahmed gjithashtu bëri të ditur se nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur edhe tre zyrtarë të tjerë të inteligjencës, si dhe katër civilë.
XS
SM
MD
LG