Ndërlidhjet

Sot ndahet Nobeli për letërsi


Ilustrim
Akademia Suedeze në Stokholm pritet të shpallë sot Çmimin Nobel për Letërsi.

Në mesin e favoritëve për të fituar sivjet çmimin janë shkrimtari japonez, Haruki Murakami, eseisti hungarez, Peter Nadas, dhe dramaturgu irlandez, William Trevor.

Fondacioni i Nobelit tashmë ka ndarë çmimet për mjekësi, fizikë dhe kimi.
XS
SM
MD
LG