Ndërlidhjet

Presidenti i Mauritanisë dërgohet për shërim në Francë


Mohamed Ould Abd Aziz
Presidenti i Mauritanisë Mohamed Ould Abdel Aziz është pranuar në një spital ushtarak francez, pasi që është qëlluar dhe plagosur në vendin e tij, citon agjencia AFP, Ministrinë e Jashtme franceze.

Ai do të trajtohet në Francë pas një ndërhyrje kirurgjike në Nouakchott për heqjen e një plumbi të shtënë nga ushtarët, në atë që qeveria e quajti e shtënë aksidentale në autokolonën e tij.
XS
SM
MD
LG