Ndërlidhjet

Sllovenia mbyll ambasadën në Helsinki


Ilustrim
Sllovenia mbyll sot ambasadën në Helsinki, pasi, muajin e kaluar, ka mbyllur përfaqësitë e saj diplomatike në Lisbonë dhe Stokholm, si dhe konsullatën në Dyseldorf.

Deri në fund të muajit, diplomacia sllovene do të mbyllë ambasadën edhe në Dublin, si dhe konsullatën e përgjithshme në Nju Jork.

Me mbylljen e zyrave të saj jashtë vendit, Sllovenia do të kursejë 1.8 milion euro në vit.

Vendimi, që synon të luftojë krizën ekonomike, është marrë në fund të muajit maj nga autoritetet sllovene.
XS
SM
MD
LG