Ndërlidhjet

Malala ka mundësi për një “shërim të suksesshëm”


Malala Yousufzai
Mjekët në Britani të Madhe thonë se vajza pakistaneze, Malala Yousufzai, e cila u qëllua në kokë nga militantët talibanë, ka shanse për një “shërim të mirë”.

Malala Yousufzai, 14 vjeçare, arriti dje në një spital në Birmingham të Anglisë, për një trajtim të specializuar për plagët e marra.

Dave Rosser, kryemjek i Spitalit Queen Elizabeth, tha se trajtimi dhe rehabilitimi i Malalas mund të zgjasë disa muaj.
XS
SM
MD
LG