Ndërlidhjet

Del para gjyqit ushtarak organizatori i 9/11


Ilustrime nga gjykimi
Personi i akuzuar si organizatori i sulmeve terroriste të 11 shtatorit 2001, Khalid Sheikh Mohamed, është shfaqur në një gjykatë ushtarake në Guantanomo.

I veshur me një jelek kamuflazhi mbi një tunikë të bardhë, ai është ulur në tavolinën e mbrojtjes në një sallë gjyqi të siguruar rëndë, në bazën amerikane në Kubë.

Muhamed dhe një i pandehur tjetër kanë marrë pjesë në seancat dëgjimmore.

Tre të pandehurit tjerë zgjodhën të qëndrojnë në qelitë e tyre.

Të pestit akuzohen se kanë planifikuar dhe ndihmuar sulmin më të keq terrorist në tokën amerikane.
XS
SM
MD
LG