Ndërlidhjet

Në Bruksel ka nisur sot takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, homologut të tij serb, Ivica Daçiq, dhe shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.

Para këtij takimi, Ashton ka biseduar ndarazi me të dy zyrtarët.

Burimet në BE pohojnë se takimi mes kryeministrave të Kosovës dhe BE-së paraqet një hap të rëndësishëm në procein e normalizimit të marrëdhënieve mes dy vendeve.

Baronesha Ashton pritet të dalë me komunikatë për media për takimin në fjalë.
XS
SM
MD
LG