Ndërlidhjet

SHBA: Nuk ka plane për takim individual me Iranin


Fasada jugore e Shtëpisë së Bardhë
Shtëpia e Bardhë e ka përgënjeshtruar një raport të së përditshmes New York Times, se administrata e presidentit Obama është pajtuar për bisedime individuale me Iranin për programin e tij bërthamor.

Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë Kombëtare, Tommy Vietor, në një kumtesë të mbrëmshme, njoftoi se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të punojnë me anëtarët e tjerë të përhershëm të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara dhe me Gjermaninë, për zgjidhjen e kësaj çështjeje.
XS
SM
MD
LG