Ndërlidhjet

Firma kanadeze zbulon një fushë të naftës në Afganistan


Ilustrim
Zëdhënësi i Ministrisë së Minierave i Afganistanit, Jaëad Omer tha sot se kompania kanadeze, Terraseis ka zbuluar një fushë të madhe të naftës në pjesën veriperëndimore të vendit.

Ky lokacion gjendet në provincën Faryab dhe është në kufi me Turkmenistanin.

Omer tha se kërkime të mëtutjeshme do të bëhen në këtë lokacion, për të pasur një vlerësim të saktë të madhësisë së fushtës së naftës.
XS
SM
MD
LG