Ndërlidhjet

Nikolliq viziton Maqedoninë


Presidenti serb Tomisllav Nikolliq
Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq nis të pretmen një vizitë treditëshe në Maqedoni gjatë së cilës do të bsiedojë me krerët shtetërorë dhe do të marrë pjesë në përvjetorin e 100-të të betejës së Kumanovës.

Në kabinetin e presidentit të Maqedonisë është thënë se një nga temat që do të diskutohet është marrëdhënia në mes të Kishës Ortodokse Serbe dhe asaj të Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG