Ndërlidhjet

Dhunë në Dagestan, vritet imami


Ilustrim
Persona të armatosur kanë qëlluar për vdekje një imam të Dagestanit dhe dy të afërm të tij.

Sulmi ka ndodhur në qytetin Derbent dhe ka pasur në shënjestër imamin Kalimulla Ibragimov.

Dhuna në rajonin e Kakukazit Verior të Rusisë, ku militantët bëjnë përpjekje të vendosin sundimin islamik, lë dhjetëra njerëz të vrarë dhe të plagosur çdo vit.
XS
SM
MD
LG