Ndërlidhjet

Sllovenia mbyll përfaqësitë në Dublin dhe Nju Jork


Ilustrim
Sllovenia do të mbyllë sot ambasadën në Dublin dhe konsullatën kryesore në Nju Jork, në kuadër të masave për kursim.

Deri më tash, Lubjana ka mbyllur ambasadat në Portugali, Suedi dhe Finlandë.

Ministri i Jashtëm slloven, Karel Erjavec, ka thënë se me mbylljen e përfaqësive diplomatike dhe konsullore, Sllovenia do të kursejë për shpenzime materiale dhe paga rreth 2.5 milionë euro.
XS
SM
MD
LG