Ndërlidhjet

Clinton arrin në Kroaci


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton.
Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka arritur në Kroaci.

Me zyrtarët e lartë të këtij vendi, ajo do të diskutojë për rolin e Kroacisë në NATO, anëtarësimin e saj në Bashkimin Evropian vitin e ardhshëm, si dhe për marrëdhëniet ekonomike mes dy vendeve.

Klinton viziton për herë të parë Zagrebin. Qëndrimi i saj atje pason vizitën në Bosnjë, Serbi dhe Kosovë, ku është shoqëruar edhe nga shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.
XS
SM
MD
LG