Ndërlidhjet

Clinton sot në Tiranë


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton.
Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, do të qëndrojë sot në Tiranë.

Clinton pritet të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha, presidentin Bujar Nishani, ndërsa do t’i drejtohet edhe Kuvendit.

Vizita e Clintonit në Tiranë pason qëndrimin e saj në Sarajevë, Beograd, Prishtinë dhe Zagreb.

Në Serbi dhe Kosovë, Clinton, e shoqëruar edhe nga shefja për politikë të jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka bërë thirrje për normalizim të raporteve ndërmjet dy vendeve.
XS
SM
MD
LG