Ndërlidhjet

Spanjë: Bie aeroplani luftarak, vdes piloti


Ilustrim
Një pilot ka vdekur dhe një tjetër është plagosur nga rrëzimi i aeroplanit luftarak në jugperëndim të Spanjës.

Ministria spanjolle e Mbrojtjes ka thënë se incidenti ka ndodhur gjatë ushtrimeve dhe se shkak i tij supozohet të jetë mosfunksionimi i motorit.

Që nga viti 1984, 14 pilotë spanjollë të forcës ajrore kanë humbur jetën në aksidente.
XS
SM
MD
LG