Ndërlidhjet

Një person me prejardhje nga Siria dhe një nga Mostari janë arrestuar pas të shtënave që ndodhën mbrëmë në afërsi të kishës françeskane në Mostar të Bosnjes, ka konfirmuar policia.

Në një incident tjeër, që ka ndodhur, pas të shtënave, rreth orës 2 të mëngjesit, nga një shpërthim i fuqishëm në rrugën mbreti Tomisllav, janë dëmtuar disa objekte.

Autoritetet thonë se nuk ka të lënduar nga incidentet.
XS
SM
MD
LG