Ndërlidhjet

SHBA shkarkon për sjellje të keqe disa oficerë të Marinës


Luftanije amerikane...
Një komandant dhe tre oficerë të lartë të marinës së SHBA-së janë liruar nga detyra, pasi janë gjetur fajtorë për sjellje në gjendje të dehur dhe të keqe gjatë një vizitë të fundit në një port në Rusi.

Komandanti Joseph R. Darlak është liruar nga detyra e komandës së “USS Vandegrift” në Guam pas një hetimi që përcaktoi se disa nga oficerët e anijes ishin dehur dhe kishin sjellje të parregullt gjatë një vizite në portin rus të Vladivostokut në muajin shtator.
XS
SM
MD
LG