Ndërlidhjet

G20-ta takohet në Meksiko Siti


Përfaqësues të G20-ës - Foto Arkivi
Ministrat e Financave dhe guvernatorët e bankave qendrore nga ekonomitë kryesore të botës nisin sot takimin dyditor në Meksiko Siti.

Samiti i G20-ës ndodh në kohën kur janë rritur shqetësimet për ndikimin global të krizës evropiane të borxheve.

Në takim nuk do të lihet anash as bllokada rreth planit fiskal në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG