Ndërlidhjet

Pas stuhisë shkatërruese Sandy, e cila ka goditur bregun lindor të Shteteve të Bashkuara javën e kaluar, njujorkezët kanë votuar në qendra të improvizuara votimi për presidentin e ardhshëm.

Shikoni fotografitë e votimeve në Stejtën Ajllënd, njërën nga pesë lagjet e Nju Jurkut, të goditura më së rëndi nga uragani.

Qytetarët kanë dalë të votojnë përkundër territ dhe motit të ftohtë.

Sandy ka bërë që miliona njerëz në SHBA të mbeten pa energji elektrike.

Në garë për presidentin e Shteteve të Bashkuara janë Barack Obama dhe Mitt Romney.
XS
SM
MD
LG