Ndërlidhjet

Sot takimi i dytë Thaçi-Daçiq


Hashim Thaci, Catherine Ashton, Ivica Daçiq
Shefja e diplomacisë së BE-së, Catherine Ashton i ka ftuar kryeministrat e Kosovës dhe të Serbisë për bisedime të reja.

Në Bruksel takohen sot kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi me homologun e tij serb, Ivica Daçiq, për të vazhduar biseidmet që synojnë normlizimin e raporteve.

Takimi i parë është mbajtur në muajin tetor, në zyrën e baroneshës Ashton, në biseidmet e para të nivelit të lartë mes palëve, që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës në vitin 2008.
XS
SM
MD
LG