Ndërlidhjet

Hu Jintao uron Obamën


Presidenti amerikan Barack Obama
Lideri kinez Hu Jintao e uroi presidentin amerikan Barack Obama për rizgjedhjen e tij, duke vënë në pah “progresin pozitiv” në raportet mes dy shteteve në katër vjetët e kaluara, ka thënë Ministria e Jashtme e Kinës.

“Presidenti Hu Jintao dhe kryeministri Wen Jiabao i ka dërguar mesazhe urimi presidentit Obama për rizgjedhjen president i SHBA-së”, iu ka thënë zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme, Hong Lei, gazetarëve në Pekin.
XS
SM
MD
LG