Ndërlidhjet

Tre të vrarë në Daghestan


Trupat e vrarë të disa militantëve në Daghestan (Pamje nga Arkivi)
Forcat e sigurisë kanë vrarë sot dy militantë dhe një grua, gjatë operacioneve speciale në qytetin Khasavyurt të Rusisë, në Daghestan.

Dy të vrarët kishin refuzuar që të dorëzoheshin dhe kishin gjuajtur në drejtim të policisë. Gruaja e njërit prej militantëve, që kishte refuzuar që ta lëshonte burrin e saj, ishte vrarë gjithashtu gjatë operacionit.

Dhuna ndërmjet militantëve islamikë dhe forcave të sigurisë në rajonin e Kaukazit Verior, në Rusi, rezulton me qindra të vrarë brenda çdo viti.
XS
SM
MD
LG