Ndërlidhjet

Obama fton zyrtarët e lartë në bisedime për “tatpjetën fiskale”


Presidenti amerikan, Barack Obama a
Obama do t’i ftojë liderët e Kongresit në Shtëpinë e Bardhë javën e ardhshme, për bisedimet lidhur me “tatpjetën fiskale”, ka thënë sot një zyrtar i administratës.

Obama do të njoftojë se kjo ftesë u drejtohet edhe kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve, John Boehner, lideres së Dhomës së Demokratësve, Nancy Pelosi, liderit të Shumicës Demokrate në Senat, Harry Reid dhe senatorit republikan, Mitch McConnell, njofton zyrtari.
XS
SM
MD
LG