Ndërlidhjet

Çeki: Aksident në garën e makinave, 4 të vdekur


Ilustrim
Një automjet garash ka mbytur katër njerëz, përfshirë një fëmijë 10 vjeçar, pasi që ka dalë nga traseja e garës, gjatë ngjarjes amatore të quajtur Czech Rally Show Uhersky Brod, të mbajtur në Lopenik të Moravisë Jugore.

CTK raporton se tre persona të tjerë janë dërguar në spital, derisa jeta e tyre nuk është në rrezik.

Ekipet e shpëtimit, zjarrfikësit dhe policia kanë shkuar në vendin e ngjarjes.
XS
SM
MD
LG