Ndërlidhjet

Në Doha të Katarit ka nisur Festivali Tribeca i filmit.

Festivali është hapur me filmin "Fundamentalisti ngurrues", i cili ka të bëjë me marrëdhëniet në mes të Islamit dhe Perëndimit.

Aktori amerikan, Robert De Niro, njëherësh bashkëthemelues i Festivalit, ka ndjekur ceremoninë e hapjes.

Gjatë shtatë ditëve të Festivalit, do të shfaqet një total prej 27 filmash, përfshirë filmin “Fëmijët e Sarajevës” nga regjisorja boshnjake, Aida Begiq, si dhe filmin “I penduari” të regjisorit francezo-algjerian, Merzak Allouache, i cili flet për një xhihadist që lë strofullin e tij dhe kthehet në shtëpi.
XS
SM
MD
LG