Ndërlidhjet

Vriten dy ushtarë pakistanezë


Pakistan
Dy ushtarë pakistanezë kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë plagosur nga bomba që kishte në shënjestër automjetin e tyre.

Incidenti ka ndodhur në provincën e Vaziristanit Verior.

Ky rajon është një nga zonat kufitare me Afganistanin, i cili është bërë qendër e aktiviteteve të Al Kaidës dhe talibanëve.
XS
SM
MD
LG