Ndërlidhjet

Kthimi pas katër muajsh në hapësirë


Anija kozmike që bartte tre astronautë nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës ka ateruar në stepat e Kazakistanit, rreth 35 kilometra larg nga vendi i planifikuar i aterimit. Në bord ishin Yuri Malenchenko i Rusisë, Akihiko Hoshide i Japonisë, dhe Sunita Williams nga SHBA-ja, të cilët kompletuan misionin 126 ditësh.

XS
SM
MD
LG