Ndërlidhjet

Shefi i UNMIK-ut takon zyrtarët në Beograd


Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Farid Zarif.
Shefi i Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Farid Zarif, do të takojë sot në Beograd presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikolliq, kryeministrin Ivica Daçiq dhe shefin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksander Vulin.

Zarif do të nisë takimet me Vulinin, ka bërë të ditur presidenca serbe.

Ajo nuk ka dhënë detaje për temat konkrete të bisedave.
XS
SM
MD
LG