Ndërlidhjet

Daçiq: Një Dejton për Kosovën


Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq
Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, në përvjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së Dejtonit ka thënë se edhe për problemet e tjera, siç është Kosova, është e mundshme ndonjë marrëveshje e re e Dejtonit.

Ai u ka thënë gazetarëve në Serbi se dokumenti i Dejtonit është historik, i cili ka ndalur luftën dhe ka mundësuar ekzistencën e Republikës Serbe të Bosnjës.

“Edhe për problemt tjera, siç është Kosova, është e mundshme ndonjë marrëveshje e re e Dejtonit”, ka thënë Daçiq.
XS
SM
MD
LG