Ndërlidhjet

Izraeli thotë se ende nuk ka marrëveshje


Rripi i Gazës
Një marrëveshje armëpushimi në mes të militantëve të Gazës dhe Izraelit ende nuk është finalizuar, ka njoftuar zëdhënësi i qeverisë izraelite, Mark Regev, transmeton CNN.

“Përderisa jeni atje, ju nuk jeni atje”, ka thënë ai.

Pak para kësaj deklarate të Regevit, një zëdhënës i Hamasit tha se është arritur një marrëveshje për armëpushim, e ndërmjetësuar nga Egjipti, e cila do të hyjë në fuqi në mesnatë, sipas kohës lokale.
XS
SM
MD
LG