Ndërlidhjet

Politikanët çekë marrin grumbuj mesazhesh fyese


Ilustrim
Presidenti çek Vaclav Klaus dhe ministrat e kabinetit të tij kanë marrë një valë ët madhe thirrjesh dhe mesazhe vulgare telefonike, pasi një grup i artistëve ka publikuar numrat e tyre të celularëve në një ekspozitë.

“OK, derr, do ta presim fytin ty dhe tërë familjes suaj”, e ka lexuar njërin nga mesazhet ministri i Financave Miroslav Kalousek, i cili ka shtyrë qeverinë drejt masave shtrënguese jopopullore.

Ministri iu tha mediave lokale se ai ka marrë “qindra mesazhe të ngjashme.

Ztohoven, një artist çek ka hapur ekspozitëm, që sipas tij, ka pasur për qëllimi të inkurajojë pjesëmarrjen e qytetarëve në punën e e qeverisë.
XS
SM
MD
LG