Ndërlidhjet

Halbauer takon Dikoviqin në Nish


Komandanti i KFOR-it, Volker Halbauer
Komandanti i misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë, Volker Halbauer, dhe shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë serbe, Lubisha Dikoviq, janë takuar sot në Nish, raportojnë mediat serbe.

Dy zyrtarët thuhet të kenë biseduar në aeroportin ushtarak të këtij qyteti, por detaje të tjera nuk janë dhënë.

Gjenerali gjerman, Halbauer, ka marrë udhëheqjen e trupave të KFOR-it në shtator të këtij vitit, duke pasuar gjeneralin Erhard Drews.
XS
SM
MD
LG