Ndërlidhjet

Shpërthim në një treg të Afganistanit


Afganistan
Të paktën 19 njerëz janë plagosur nga shpërthimi i bombës në qytetin Khost të Afganistanit.

Autoritetet lokale thonë se bomba është vendosur në një motoçikletë dhe ka shpërthyer pranë një tregu.

Të gjithë të plagosurit thuhet se janë civilë.

Deri më tash, asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG