Ndërlidhjet

Mali i Zi i uron Berishës 100-vjetorin e pavarësisë


Kryeministri i Malit të Zi, Igor Llukshiq.
Kryeministri i Malit të Zi, Igor llukshiq, i ka uruar kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, 100-vjetorin e shtetit.

Llukshiq i ka cilësuar si të mira marrëdhëniet malazezo-shqiptare dhe ka shprehur gatishmërinë për avancimin e tyre.

Presidenti i Malit të Zi, Filip Vujanoviq, është në krye të delegacionit që po merr pjesë në manifestimet e 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë në Tiranë.
XS
SM
MD
LG