Ndërlidhjet

Irani ka zbuluar anije të reja të marinës së tij.

Luftanijet Sina-7 janë zbuluar në Bandar Abbas, bazë kjo detare në afërsi të Ngushticës së Hormuzit.

Sina-7 është e pajisur me raketa dhe e prodhuar në Iran.

Në po të njëjtën bazë janë zbuluar edhe nëndetëset Ghadir, të cilat mund të lëshojnë raketa dhe torpedo në të njëjtën kohë.

Shefi i marinës, admiral Habibollah Sayyari, ka thënë se Irani “duhet të zotërojë teknologji të reja për të mbrojtur kufijtë e tij”.
XS
SM
MD
LG