Ndërlidhjet

Shpërthime në Irak - dhjetëra të vrarë


Irak - foto arkivi
Dy bomba kanë shpërthyer në qytetin Hilla të Irakut, duke vrarë të paktën 28 njerëz.

Autoritetet spitalore flasin për dhjetëra të tjerë të plagosur.

Hilla është qytet i banuar me shumicë shiite. Myslimanët shiitë në Irak janë shpesh shënjestër e militantëve të Al Kaisës dhe kryengritësve sunitë.
XS
SM
MD
LG