Ndërlidhjet

Tre militantë kanë humbur jetën nga një sulm i telekomanduar i Shteteve të Bashkuara në Vaziristanin Jugor.

Ky është sulmi i dytë brenda javës në këtë zonë të Pakistanit.

Të enjten, një sulm me raketë ka vrarë po ashtu tre militantë të dyshuar.

Shahid Warsak, një zyrtar i provincës, ka thënë se nga sulmi i sotëm është vrarë një militant i Jemenit dhe dy të tjerë.
XS
SM
MD
LG